Zum Inhalt springen

Pionierskie komponenty technologiczne firmy Eberspächer

Nowoczesne układy wydechowe eliminują ponad 95 procent szkodliwych substancji. Do tego rozwoju w istotnej mierze przyczynił się Eberspächer.
Nasza innowacyjna technologia ActiveSound/ActiveSilence realizuje izolację dźwiękową o wysokiej skuteczności i ma przewagę nad konwencjonalnymi tłumikami również pod względem ciężaru. Połączenie systemu z ActiveSound może również wpłynąć na jakość hałasu wydechu.
Przez zastosowanie cienkich ścianek, alternatywnych materiałów, innowacyjnych procesów produkcyjnych i nowoczesnych koncepcji uzyskujemy ciężar mniejszy do 50 procent w porównaniu ze standardowymi układami wydechowymi.
Koncepcje downsizingu silników umożliwiają nie tylko zmniejszenie zużycia, lecz także obniżenie temperatury spalin. Fazy bezczynność-stop, na przykład w trybie żeglowania, pozwalają również na obniżenie temperatur poniżej wartości aktywujących katalizator. Moduły elektroniczne Eberspächer udostępniają w tych przypadkach funkcję elektronicznego ogrzewania katalizatora i w ten sposób przyczyniają się skutecznie do poprawienia wartości emisji.
Funkcjonalnie bezpieczne moduły zasobników energii Eberspächer magazynują tymczasowo odzyskaną energię mechaniczną i termiczną, i odpowiednio do zapotrzebowania przekazują ją do wysokowydajnych odbiorników w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. To stwarza zalety systemowe szczególnie w podsieci 48 V.
Nowoczesne, oszczędne silniki samochodowe, podobnie jak silniki hybrydowe i elektryczne, oddają zbyt mało ciepła, by wystarczająco ogrzać pojazd. Nasze wysokowydajne systemy ogrzewania są dostosowane do wymogów nowych koncepcji napędu — tak samo jak nasze systemy klimatyzacji do autobusów.